Hlavní navigace

DUR: Debian User Repository

28. 6. 2021

Sdílet

Debian Autor: Debian

Hunter Wittenborn vytvořil po vzoru Arch User Repository (AUR) to stejné pro Debian tedy Debian User Repository (DUR). Jde tedy o neoficiální balíčky vytvořené uživateli, které mezi oficiálními nenajdete. Nevýhodou je, že neoficiální balíčky by mohly častěji obsahovat například škodlivý kód.

Zatím je v DUR 14 balíčků. Uvidíme, jestli DUR časem dosáhne oblíbenosti AUR. Hunter mimo to udržuje nástroj makedeb, který konvertuje balíčky pro Arch do formátu deb.

(zdroj: gamingonlinux)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 6. 2021 20:31

  Harvie .cz

  Kdysi jsem chtel udelat vlastni balicek pro Debian, ale zjistil jsem, ze kdyz misto toho udelam balicek pro ArchLinux, tak v usetrenym case jeste stihnu preinstalovat Debian na Arch a dojit si na svacinu.

  Tyhle nastroje by mohly tvorbu balicku na Debianu trochu polidštit. Jen si nejsem jisty, jak se k tomu bude stavet upstream... DUR nepodpori urcite, ale makedeb by zaclenit mohli, kdyz se to dobre poda.

  28. 6. 2021, 20:33 editováno autorem komentáře

 • 28. 6. 2021 23:45

  kmarty

  Veci co funguji korektne s “configure && make && make install” se daji pomerne uspesne zDEBovat pres checkinstall.
  Ale nepouzil bych to na balicek ktery pak ma byt v nejakym repozitari, to je dobry na domaci set balicku.

 • 29. 6. 2021 22:35

  David Heidelberg

  Já už doufal, že budu moct zahodit ten svůj experiement exportu z debianího gitlabu do aptly repozitáře, ale asi ne. Tohle řešení se mi vůbec nelíbí (nic proti Archu a AURu, tam se mi to líbí). Btw. kdyby se to někomu hodilo, plánuju to ještě vylepšovat (a kód taky vítám).