Hlavní navigace

DUR: Debian User Repository

28. 6. 2021

Sdílet

Debian Autor: Debian

Hunter Wittenborn vytvořil po vzoru Arch User Repository (AUR) to stejné pro Debian tedy Debian User Repository (DUR). Jde tedy o neoficiální balíčky vytvořené uživateli, které mezi oficiálními nenajdete. Nevýhodou je, že neoficiální balíčky by mohly častěji obsahovat například škodlivý kód.

Zatím je v DUR 14 balíčků. Uvidíme, jestli DUR časem dosáhne oblíbenosti AUR. Hunter mimo to udržuje nástroj makedeb, který konvertuje balíčky pro Arch do formátu deb.

(zdroj: gamingonlinux)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 6. 2021 20:31

  Harvie .cz

  Kdysi jsem chtel udelat vlastni balicek pro Debian, ale zjistil jsem, ze kdyz misto toho udelam balicek pro ArchLinux, tak v usetrenym case jeste stihnu preinstalovat Debian na Arch a dojit si na svacinu.

  Tyhle nastroje by mohly tvorbu balicku na Debianu trochu polidštit. Jen si nejsem jisty, jak se k tomu bude stavet upstream... DUR nepodpori urcite, ale makedeb by zaclenit mohli, kdyz se to dobre poda.

  28. 6. 2021, 20:33 editováno autorem komentáře

 • 28. 6. 2021 23:45

  kmarty

  Veci co funguji korektne s “configure && make && make install” se daji pomerne uspesne zDEBovat pres checkinstall.
  Ale nepouzil bych to na balicek ktery pak ma byt v nejakym repozitari, to je dobry na domaci set balicku.

 • 29. 6. 2021 22:35

  David Heidelberg

  Já už doufal, že budu moct zahodit ten svůj experiement exportu z debianího gitlabu do aptly repozitáře, ale asi ne. Tohle řešení se mi vůbec nelíbí (nic proti Archu a AURu, tam se mi to líbí). Btw. kdyby se to někomu hodilo, plánuju to ještě vylepšovat (a kód taky vítám).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.