Hlavní navigace

E-mailová služba ProtonMail začala přijímat bitcoiny

18. 8. 2017

Sdílet

Přední šifrovaná e-mailová služba ProtonMail přidala jednu z nejvíce žádaných možností, a to možnost platby virtuální měnou BitcoinProtonMail na rozdíl od mnoha dalších služeb nevyužívá platební bránu, ale řeší platby sám. Bitcoin samozřejmě nepodporuje opakované platby, takže je buď možnost zaplatit jednorázově, nebo si dobít kredit pro opakované platby.

Nabízí se otázka, zda platbu bitcoiny bude podporovat také sesterská VPN služba ProtonVPN. A odpověď je ano, je to v plánu. Právě absenci této možnosti jsme kritizovali v recenzi ProtonVPN.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 8. 2017 13:27

  Zeus (neregistrovaný)

  Tak to rozhodně není žádná novinka, Protonmail přijímá bitcoiny už dost dlouho (minimálně rok), jen se to muselo dělat přes Donate účet a zaslání ID platby administrátorům. Takže titulek by měl znít spíš "ProtonMail zjednodušil platbu bitcoiny..."

 • 18. 8. 2017 13:32

  Zeus (neregistrovaný)

  Dokonce 3 roky (ano, byl to neoficiální způsob, ale fungoval dobře) - je to i v originálním článku...
  "Over the past three years, we have had an unofficial way of accepting Bitcoins which involved manually sending BTC to our Bitcoin donation address, and manually confirming the transaction with our support team to receive account credits."

 • 21. 8. 2017 11:45

  andrej

  Vsetky meny ktore sa odpojili od zlateho standardu su virtualne, preto nie je potrebne specialne k bitcoinu pisat ze je to virtualna mena.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.