Hlavní navigace

Editor videa OpenShot 2.0 bude podporovat GIF a přejde na Qt

13. 2. 2015

Sdílet

Během posledních dní se objevily obavy o osud videoeditoru OpenShot, protože jeho autor se víc než půl roku nepodělil o žádné novinky. V novém blogpostu to ale napravuje a informuje o novinkách, na kterých v poslední době pracoval a které by se měly objevit v očekávaném vydání 2.0. Některé z nich už jsou dostupné v nově vydané verzi knihovny libOpenShot, enginu videoeditoru.

Integrovaný videopřehrávač by měl být mnohem spolehlivější a bez problémů by si měl poradit s nejrůznějšími efekty, rychlostmi nebo počty snímků. Nejzajímavější novou funkcí zřejmě bude pokročilá podpora animací ve formátu GIF. OpenShot je bude umět importovat i exportovat s mnoha možnostmi nastavení.

Verze 2.0 by měla také plně přejít z frameworku GTK na Qt. Portace už je v podstatě hotová, jen se software potýká s dvěma zásadními chybami. Až se je podaří vyřešit, autor zveřejní zdrojové kódy. Dalším cílem je funkčně sjednotit OpenShot na všech platformách (samozřejmě s výjimkou jisté integrace do prostředí). Vývoj druhé generace videoeditoru pomohla 45 tisíci dolary zafinancovat komunita.

(Zdroj: Reddit)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.