Hlavní navigace

EFF žaluje FBI kvůli placeným informátorům, kteří prohledávali opravované počítače bez povolení

1. 6. 2017

Sdílet

Electronic Frontier Foundation žaluje FBI za to, že si platila informátory v Best Buy Geek Squad, kteří opravují lidem počítače. Pokud člověk k nim přinesl na opravu počítač, pracovník Geek Squad navíc prohledal nealokované místo na disku, kde hledal smazané fotografie, konkrétně dětskou pornografii, což pak nahlásil FBI.

Záznamy ukazují, že pracovníci dostali od FBI za nahlášení 500 až 1000 dolarů a že soud nikdy nepovolil prohledání těchto počítačů, což je protiústavní. Tato nelegální praktika FBI vedla například k zatčení doktora gynekologie v roce 2011.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 6. 2017 23:46

    Citron (neregistrovaný)

    Víceméně už jsou napíchnutí všíchni poskytovatelé, "podezřelí" se už vyhledávají plošně podle "podezřelého" chování, sledování v reálném světě už probíhá tak sofistikovaně, že jednotlivé frekventované uzly (od nádraží až po hospody) jsou sledovány nepřetržitě, subjekt je napíchnutý přes telefon, počítače, sledován kamerami, není nutné žádné formální podezření, případně stačí záminka, kterou spolupracující recidivista poskytne na požádání. Jestli máte dojem , že jsem nemocný, tak se probuďte. Nebo začněte spolupracovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.