Hlavní navigace

Elementary OS Freya 0.3.1 aktualizuje jádro i aplikace

4. 9. 2015

Sdílet

Distribuce Elementary OS Freya se po pěti měsících od vydání dočkala první větší aktualizace. Verze označená jako 0.3.1 přináší nové jádro 3.19 z tzv. enablement stacku z Ubuntu 14.04.3. To už se nachází v nových obrazech, ale pro stávající uživatele je volitelné. Distribuce Elementary OS jako taková s novým vydáním opravila cca dvě stě chyb.

Toto vydání však není jen o opravách, jak by se dalo čekat. Aktualizováno bylo i několik výchozích aplikací. Blokování reklamy v prohlížeči Midori už by nemělo být tak náročné a pošťák Geary přidává fulltextové vyhledávání. V nové verzi je dostupný také správce souborů, který nově nabízí např. sekci posledních použitých souborů.

(Zdroj: Reddit)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 9. 2015 16:47

  Petr Ježek (neregistrovaný)

  Osobně soudím, že ElementaryOS jde sice jakoby svou, ale poněkud silně závislou a opožděnou cestou. Ve srovnání s Mintem, který též staví na Ubuntu, je mátový vývoj mohem více samostatný a věnuje se podstatným vylepšením i verzím se semirollon aktualizacích balíčků. Mint je prosvou komplexnost a uživatelskou odpovědnost vývoje ideální začátečnickou variantou linuxových distribucí, což potvrzuje jeho nasazení a popularita. ElementaryOS jedíky zastaralému jádru neschopen těžit z podstatných nových vlastností zakomponovaných do nových jader,paradoxně zejména v oblasti grafiky, jíž se ElementaryOS dost chlubí. Podle mne se než toto distro vyplatí když ne Mint, tak jakékoli uvážlivě vybraná kombinace základního OS, správních a pomocných nástrojů a vhodného DE/WM. Namátkou i takový Arch s Cinnamonem či Enlightenmentem (sorry, ale KDE a Gnome svými vlastnostmi a nároky mi vůbec nevyhovují) může být silné a uživatelsky přívětivé řešení...

 • 5. 9. 2015 0:29

  nobody (neregistrovaný)

  Mint 17.2 ma jadro 3.16,
  ElementaryOS 0.3.1 ma jadro 3.19
  takze to se zastaralosti ti nejak nesedi ;)

  kupodivu fixed release distro ma starsi baliky nez rolling release Arch... navic Arch povazovat za uzivatelsky privetive? ale no tak je to dobre distro, ale urcite ne privetive ;) btw: sorry, ale Xfce je priklad silne vyhovujiciho ;)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.