Hlavní navigace

EU diktuje: Provozovatelé musí vyžadovat souhlas s uložením cookies

30. 7. 2015

Sdílet

Před čtyřmi lety psal Jiří Peterka na Lupa.cz o evropské novince v ochraně osobních údajů na internetu. Země, jež novelizaci příslušné směrnice přijaly, musely na webech povinně zobrazovat lišty s upozorněním, že stránky používají cookies.

Se zpožděním přichází tato eurodirektiva i do České republiky. U nás povinnost nespadá na všechny provozovatele, ale jen na ty, kteří na svých stránkách využívají reklamní platformy společnosti Google.

Tyto provozovatelé dostali před časem od Googlu upozornění, že musí své weby podle toho upravit: 

„Vážení majitelé stránek, chtěli bychom vás informovat o nových zásadách pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU, které vychází z pokynů regulačních orgánů a doporučených postupů. Tyto zásady jasně stanovují vaši povinnost získat souhlas koncového uživatele při používání služeb jako Google AdSense, DoubleClick for Publishers a DoubleClick Ad Exchange.“

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.