Hlavní navigace

Evolve OS: připravovaná distribuce s vlastním prostředím

18. 2. 2014

Sdílet

Server The Linux Rain vydal článek představující připravovanou distribuci Evolve OS. Ta je zajímavá především tím, že nabídne vlastní prostředí Budgie postavené na základech GNOME 3. Nepůjde však o fork. „Forkování je jednou z krás svobodného softwaru, ale vždy by mělo být zvažováno až jako ta úplně poslední možnost,“ vysvětlují autoři distribuce, kteří také přikládají velkou důležitost upstreamu.

Rozhraní je vcelku jednoduché a na první pohled vypadá jako něco mezi Cinnamonem a ChromeOS. Distribuce je zajímavá i zevnitř, zakládá totiž na openSUSE, což je v dnešní převaze Debianu a Ubuntu příjemná změna. Datum vydání první verze Evolve OS zatím není znám, nicméně pokud chcete vyzkoušet samotné prostředí, můžete tak učinit již dnes v openSUSE 13.1 nebo Fedoře 20.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 2. 2014 6:05

  Bogz (neregistrovaný)

  Jestli se ty ikony na taskbaru budou chovat podobně jako v Unity nebo Windows 7/8, tak je to přesně to DE který hledám a který přetáhne většinu nespokojených Windouzáků. :-)

 • 19. 2. 2014 7:09

  Philip Fry aka 'vain'

  Dostat taskbar do podoby Windows 7 (a ještě lepší) jde v jakémkoliv prostředí. Tak proč zrovna tohle by mělo přetahovat nespokojené uživatele Windows?

 • 19. 2. 2014 8:48

  . (neregistrovaný)

  Přliš velký taskbar, animace oken na čtvrt hodiny. Chybí mi WIN klávesa na přehled. Dám tomu šanci až to bude dospělejší. GS3 ovládám především klávesnicí, tady mi to nešlo.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.