Hlavní navigace

Evropská komise chce zjednodušit předpisy k přeshraničnímu online prodeji

23. 10. 2009

Sdílet

Eurokomisařka pro spotřebitele Meglena Kuneva se pustila do kritiky fungování přeshraničního obchodování po Internetu v rámci zemí Evropské unie. Podle průzkumu, který si nechala zpracovat Evropská komise, jen 21 procent obchodníků prodává přes Internet i do jiných členských zemí Evropské unie. Zhruba 60 procent objednávek ze zahraničí je pak z různých důvodů odmítnuto. Prodejce buď zboží nedodává do cílové země Evropské unie nebo zákazník narazil na problém s přeshraniční platbou.

Čeští zákazníci se drží výše zmíněného průměru celé EU, který činí 60 procent. Nejméně zamítnutých nebo nedokončených objednávek zaznamenali v rámci průzkumu zákazníci ze Španělska a Rakouska, když kýžené zboží nebylo v praxi objednáno v 45 procentech případů.

(Zdroj Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 10. 2009 9:29

  TurZin NetAu.Net

  spojene evropske staty a ministri superstatu se nazyvaji Evropska Unie ( samozrejmne s vlastni Rothshildama vlastnenou centralni bankou bez zlatem kryte meny-aby bylo mozny pekne pomoci inflace presouvat majetek k bankam) a ministri super statu se nazyvaji „komisari“ tod taskarice. Stesti ze Rothshildi nenechavaji komisare strilet lidi jak tenkrat v rusku, kdyz tam financovali ten prevrat a nechali zastrelit Cara s jeho rodinou za to ze si ten kokot dovolil delat nejakou „svatou alianci“ s pruskem a rakousko uherskem. Kazdej prece vi, ze na svetovou alianci (ligu narodu, spojene narody) maji patent Rothshildi a kdo se jim do toho bude srat ten skonci spatne -ruske car mrtvej s celou rodinou, rakousko uhersko cisar mrtvej rozbity cisarstvi, prusko nocni grilovacka v drazdanech..... tot jen mala historicko policika vsuvka ;)))

 • 26. 10. 2009 13:34

  Sten (neregistrovaný)

  Jak může ECB pomocí inflace přesouvat majetek, když má jako nejdůležitější poslání držet inflaci na 2 %? Ani Evropská komise a Evropský parlament dohromady s tím nemůžou nic udělat. Naopak se zavedením ECB se nic takového, jako tu píšeš, už dít nemůže.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky