Hlavní navigace

Evropská komise podpořila open source

13. 10. 2006

Sdílet

Evropská komise učinila kroky k podpoře open-source systémů a software ve veřejném sektoru. Vytvořila nové konsorcium vedené Unisys Belgium, které má za úkol vytvořit a spravovat portál Open Source Observatory and Repository. Dalšími členy uskupení jsou Maastricht Economic Research Institute on Innovation and Technology, GOPA Cartermill a Universidad Rey Juan Carlos of Madrid. Společně připraví internetový portál, který umožní ukládat a sdílet open-source zdrojové kódy a znalosti.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 10. 2006 13:21

  JardaP (neregistrovaný)
  Meli by si, chlapci, ujasnit, o co jim vlastne jde. Po tom, co predvedli s patentovym zakonem a s tim, na co se s patenty muzeme jeste tesit, mi neni jasne, jak to s tou podporou vlastne mysli.
 • 14. 10. 2006 12:51

  pod přezdívkou (neregistrovaný)
  Taky mam podobny pocit.

  podle dosavadniho chovani teto instituce, by podle meho udelali nejlepe, kdyby se o OSS/FOSS vubec nesr*li!!

  Myslim, ze vyvoji a pouzivani dobreho sw jen skodi a jestlize to mysleli v dobrem, tak je na povazenou zda takoveto problematice nekdy vubec porozumi a zda je tedy mozne se touto problematikou, alespon nekdy v budoucnu, rozumne zabyvat.
 • 16. 10. 2006 14:43

  bez přezdívky
  Jesliže je součástí Unisys. Moc se v tom neorientuju, ale jestli je to TEN Unisys co byl za patentem na GIF, tak je to ve spojení s FOSS docela úsměvné.
  Hlavně nevím co chtějí "tvořit", když tu máme berlios, SF, freshmeat atd.
 • 13. 10. 2006 16:25

  sk (neregistrovaný)
  další komise pro potížisty???? :-/

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.