Hlavní navigace

Evropské země proti nevyžádané poště?

7. 2. 2005

Sdílet

Třináct evropských států včetně Česka se dohodlo na společném postupu v boji proti spamu. Národní úřady, jež se potíráním spamu v těchto zemích zabývají, budou napříště sdílet informace a společně prošetřovat stížnosti odkudkoli z Evropské unie. Společný postup podle prohlášení Evropské komise usnadní identifikaci a stíhaní těch, kteří nevyžádanou poštu rozesílají.

Chce se zatleskat, jenže pokud čtete dál, dozvíte se, že většina nevyžádaných e-mailů pochází ze zemí mimo Evropskou unii. Podle americké společnosti MessageLabs se nevyžádané hromadné komerční e-maily loni na celkovém objemu elektronické pošty podílely zhruba 80 procenty a většina z nich měla původ ve Spojených státech.

Takže snaha EU je sice chvályhodná, ale celkem k ničemu, protože je mi jedno, zda budu mít ve schránce denně 200 spamů nebo „jen“ 180. Dokud se bude spamování vyplácet, tj. lidé budou na nabídky reagovat koupí, nepomůže asi nic – spamer si vždy může dát server na nějaký ostrov uprostřed oceánu, kde na něj zákony nedosáhnou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.