Hlavní navigace

Facebook koupil výrobce herních brýlí Oculus Rift

26. 3. 2014

Sdílet

Po nedávné akvizici komunikační služby WhatsApp se Facebooku podařilo chytit další velkou rybu, ač z úplně jiného oboru. Firma za dvě miliardy dolarů (400 miliónů hotově, zbytek v akciích) koupila Oculus VR, výrobce brýlí pro virtuální realitu Oculus Rift. Jak Facebook technologii využije zůstává otázkou. Akvizice však potvrzuje, že Facebook nezůstane jen u sociální sítě, ale chce se stát dalším Googlem.

V dohledné době bude Oculus VR i nadále fungovat samostatně a hlavním cílem bude dokončení prvního a jediného zařízení Oculus Rift. Finální verze by se na trh mohla dostat ještě letos. Nedávno firma prezentovala druhou verzi pro vývojáře, která bude dostupná v létě a nabídne například vyšší rozlišení a ještě lepší pohyb v prostoru.

„Platformou dneška jsou mobilní zařízení, my už se však připravujeme na platformy zítřka. Oculus má potenciál vytvořit tu nejsociálnější platformu, která tu kdy byla, a změnit způsob, kterým pracujeme, hrajeme i komunikujeme,“ zdůvodňuje akvizici Mark Zuckerberg, CEO a zakladatel Facebooku.

(Zdroj: tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.