Hlavní navigace

Facebook mění pravidla

2. 12. 2014

Sdílet

Od 1. ledna 2015 budou platit nová pravidla týkající se primárně soukromí na Facebooku. Informaci o této změně poslal Facebook všem uživatelům e-mailem a přidal ji i do notifikací. Má to ale jeden háček, a to že se z nich nedozvíte, co se konkrétně mění.

Ve zkrácené formě můžeme říci, že Facebook shromažďuje a bude shromažďovat celou plejádu informací o vás, které získá od vašich přátel i zcela cizích lidí, a ty které získává přímo od vás – jaké weby navštěvujete, jak často, co nakupujete, odkud ho používáte, kdy ho používáte, kam si necháváte zakoupené věci zasílat atd. Takto nashromážděná data může použít, jak uzná za vhodné může je předat komukoliv, komu bude chtít, a kdy bude chtít. V Data Policy se vás Facebook snaží uchlácholit a přesvědčit o tom, jak mu záleží na vašem soukromí. Je však potřeba zdůraznit, že cokoliv na Facebook nahrajete, nahráváte do veřejného prostoru (nezáleží jestli příspěvek označíte jako „veřejný“ či „neveřejný“). Změn je mnohem více a jsou rozebrány např. 

Změn je mnohem více, vše naleznete ve znění novýchstarých pravidel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 12. 2014 18:28

    ppp (neregistrovaný)

    Že by na takové téma nebyl od 2. 12. do 26. 12. žádný názor? Tomu se mi nechce věřit. To už mi připadá uvěřitelnější "konspirační" teorie, že stránka v tomto prostě lže. Proč a případně komu, to je otázka.
    (Ale pokud to tak je, tak se to tady asi nedovím.) :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.