Hlavní navigace

Facebook snadným zdrojem pro krádeže dat a spam

Sdílet

Petr Krčmář 15. 6. 2009

Myslíte si, že tak úspěšný a obrovský portál, jako je Facebook, musí být prostě vymyšlen tak, abyste o data jen tak nepřišli? Omyl. Pokud Facebook aktivně používáte, s velkou pravděpodobností jsou už i vaše veškeré citlivé údaje v databázích nejrůznějších agentur (nejen reklamních). Problematiku získávání detailních údajů o uživatelích rozebírá server Lupa.cz. Poukazuje také na budoucí možnost vydírání či masivních podvodů na základě detailní znalosti uživatelů této kontroverzní služby.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 6. 2009 11:58

  BLEK. (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

  Já píšu na internet veřejně, že mám poruchu osobnosti, takže mě za to nikdo nemůže vydírat. Dokonce sem i napíšu svoje jméno (Mikuláš Patočka), abych byl před vydíráním chráněn absolutně.

 • 15. 6. 2009 19:15

  ares (neregistrovaný) ---.gov.cz

  a kdyz sem pridas i adresu, treba se par dobrovolniku domluvi a ochrani i pred dalsi zbytecnou a beznadejnou budoucnosti…

 • 16. 6. 2009 2:15

  Libor Šedivý

  Já nevím, ale na Facebook prostě nepatří intimní data. Otázkou je, co všechno za intimní považujeme. Naprosto bych zakázal adresy, telefonní čísla, mám dojem, že jsou i týpci, kteří tam dají i svůj účet a jiné věci. To mě dostává. Navíc kde kdo si tam povolí propojení s gmailem atd. To už hraničí s demencí. Já sice Facebook mám, ale nechápu, jak to někdo může používat, tuna žádostí,které nevyslyším asi nikdy. Fakt nechci adoptovat virtuálního pejska a starat se o něj s Klárou B. :-D Na druhou stranu si ale myslím, že neosobní věci tam dát lze, třeba fotky, ale zas jde o to, jaké. Třeba fotku srnce, kterého potkal kamarád na zahradě, jistě nikdo jen tak nezneužije, leda někdo s poruchou osobnosti :-D. Ono lidi si stále neuvědomují, že co se publikuje na internetu, je veřejná věc. To tu někteří natvrdlíci stále odmítají pochopit (z obou stran) ;). Takže Facebook ano, ale s rozmyslem, totéž platí o dalších podobných službách. I o Gmailu, aby ti natvrdlíci neřekli (on ví, koho myslím, ale to je fuk, ať žije paranoia).