Hlavní navigace

Facebook snadným zdrojem pro krádeže dat a spam

15. 6. 2009

Sdílet

Myslíte si, že tak úspěšný a obrovský portál, jako je Facebook, musí být prostě vymyšlen tak, abyste o data jen tak nepřišli? Omyl. Pokud Facebook aktivně používáte, s velkou pravděpodobností jsou už i vaše veškeré citlivé údaje v databázích nejrůznějších agentur (nejen reklamních). Problematiku získávání detailních údajů o uživatelích rozebírá server Lupa.cz. Poukazuje také na budoucí možnost vydírání či masivních podvodů na základě detailní znalosti uživatelů této kontroverzní služby.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 6. 2009 11:58

  BLEK. (neregistrovaný)

  Já píšu na internet veřejně, že mám poruchu osobnosti, takže mě za to nikdo nemůže vydírat. Dokonce sem i napíšu svoje jméno (Mikuláš Patočka), abych byl před vydíráním chráněn absolutně.

 • 15. 6. 2009 19:15

  ares (neregistrovaný)

  a kdyz sem pridas i adresu, treba se par dobrovolniku domluvi a ochrani i pred dalsi zbytecnou a beznadejnou budoucnosti…

 • 16. 6. 2009 2:15

  Libor Šedivý

  Já nevím, ale na Facebook prostě nepatří intimní data. Otázkou je, co všechno za intimní považujeme. Naprosto bych zakázal adresy, telefonní čísla, mám dojem, že jsou i týpci, kteří tam dají i svůj účet a jiné věci. To mě dostává. Navíc kde kdo si tam povolí propojení s gmailem atd. To už hraničí s demencí. Já sice Facebook mám, ale nechápu, jak to někdo může používat, tuna žádostí,které nevyslyším asi nikdy. Fakt nechci adoptovat virtuálního pejska a starat se o něj s Klárou B. :-D Na druhou stranu si ale myslím, že neosobní věci tam dát lze, třeba fotky, ale zas jde o to, jaké. Třeba fotku srnce, kterého potkal kamarád na zahradě, jistě nikdo jen tak nezneužije, leda někdo s poruchou osobnosti :-D. Ono lidi si stále neuvědomují, že co se publikuje na internetu, je veřejná věc. To tu někteří natvrdlíci stále odmítají pochopit (z obou stran) ;). Takže Facebook ano, ale s rozmyslem, totéž platí o dalších podobných službách. I o Gmailu, aby ti natvrdlíci neřekli (on ví, koho myslím, ale to je fuk, ať žije paranoia).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.