Hlavní navigace

Facebook zapracoval na zabezpečení

16. 5. 2011

Sdílet

Facebook oznámil, že uživatelé nyní mohou používat hned několik bezpečnostních vylepšení, které pomohou ochránit jak účty, tak je samé. První novinkou je tzv. two factor autentizace. Když si ji uživatel zapne, Facebook si bude pamatovat, ze kterých zařízení na svůj účet chodí a pokud bude chtít použít jiné, budete muset opsat kód z SMSky.

Další zbraň je určená hlavně proti spamerům. Ti by už neměli mít tak jednoduché předhazovaní JavaScriptového kódu v URL, který na uživatelskou zeď posílal nechtěné statusy. Tady novinky nekončí, další je partnerství se službou Web of Trust, kde uživatelé mohou označit weby, které jsou dobré a které zlé. Facebook pak bude uživatele varovat, kdyby se náhodou snažili dostat na web, který má ve WOT špatnou reputaci.

Poslední na seznamu je ochrana proti clickjackingu. Jde o techniku, kdy uživatel kliká na nějaký odkaz, který je ve skutečnosti převlečený za něco jiného, než kam vede. Facebook se snaží tuto techniku detekovat u like tlačítek a když se mu něco nebude zdát, dá o tom uživateli vědět.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.