Hlavní navigace

FBI chce exploit Toru označit jako tajný

27. 6. 2016

Sdílet

FBI má v ruce způsob, jakým prorazit ochranu sítě Tor a propojit anonymizované identity s těmi pravými. Dokázala to při rozkrytí webu Playpen, při kterém zatkla 1500 lidí podezřelých se zacházením s dětskou pornografií. FBI se snaží svůj trumf udržet pod pokličkou všemi způsoby, aby jej mohl použít v budoucnu.

Mozilla se snažila soudně odhalení chyby vymoci, ale nepodařilo se jí to. FBI se nyní snaží jít ještě o krok dál a označit exploit jako tajný. Tím by se nadobro dostal z dosahu veřejnosti. Původně bylo záměrem jen za tajné označit důvody, proč nemůže být metoda zveřejněna, nyní bylo přikročeno k utajení všech informací. Čeká se vlastně jen na podpis FBI Original Classification Authority.

Pokud se postup podaří utajit, bude složité ověřit, zda byly důkazy proti 1500 obviněným získány legálně, i když obhajoba může mít za jistých okolností k utajeným informacím přístup. Větší problém ale je, že zjevně existuje vážná bezpečnostní díra v Toru, který je životně důležitý pro mnoho lidí žijících v nesvobodných režimech. Jak můžeme vědět, že jejich orgány o chybě také neví a nemohou ji zneužít?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?