Hlavní navigace

FBI, CIA a NSA varují: nepoužívejte telefony Huawei

15. 2. 2018

Sdílet

Huawei telefon

Šest amerických zpravodajských služeb informovalo zpravodajský senátní výbor o tom, že nedoporučují Američanům používat chytré telefony čínské společnosti Huawei. Jsou mezi nimi také známé organizace CIA, FBI, NSA a národní zpravodajská služba. Vadí jim samozřejmě těsné napojení výrobce na čínskou vládu. Jsme hluboce znepokojeni riziky plynoucími z toho, že firma spojená s cizí vládou nesdílející naše hodnoty má silnou pozici v našich telekomunikačních sítích, prohlásil ředitel FBI Chris Wray. Dává jí to moc modifikovat nebo krást data, stejně jako provádět utajenou špionáž.

Společnost Huawei velmi rychle reagovala a tvrdí, že neznamená vyšší riziko než jakýkoliv jiný dodavatel ICT. Huawei ví o celé řadě vládních aktivit zaměřených na omezení jejích aktivit na americkém trhu. Společnosti Huawei věří vlády a zákazníci ve 170 zemích a neznamená pro ně větší riziko než jakýkoliv jiný dodavatel ICT, vyjádřila se společnost prostřednictvím svého mluvčího.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.