Hlavní navigace

FBI zatkla jednoho z členů skupiny LulzSec

30. 8. 2012

Sdílet

FBI zatkla jednoho z členů skupiny LulzSec, která se minulý rok dostala k citlivým údajům ze serveru SonyPictures.com. Jméno útočníka je Raynaldo Rivera a podle obvinění měl kromě samotného útoku pomáhat i se zveřejněním odcizených údajů. Za zmínku stojí, že se k němu FBI dostala i přes to, že k útoku použil proxy server a také to, že si server SonyPictures.com s bezpečností velkou hlavu nelámal. Hesla na něm byla totiž uložena jako čistý text.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 8. 2012 22:43

  Jenda (neregistrovaný)

  „že si server SonyPictures.com s bezpečností velkou hlavu nelámal. Hesla na něm byla totiž uložena jako čistý text“

  Skandál! Uživatel poslal serveru plaintextové heslo a teď se diví, že server to heslo zná!

 • 31. 8. 2012 9:05

  Jarda_P

  Spis byste nemel mit rad ty, kteri maji nezabezpecene servery. Nebyt piratu, byla by podobnym zpusobem zabezpecena treba i vase banka a jednoho krasneho dne byste se treba probudil s prazdnym kontem.

 • 31. 8. 2012 10:37

  Karel (neregistrovaný)

  Ono je s podivem, kolik lidí si nezamyká auto. Ze zákona je krádež nezamčeného auta, které má klíčky v zapalování, pořád krádeží, takže si statisíce lidí auto nezamykají a nechávají v něm klíčky. Je to pohodlnější a protože nás chrání zákon, tak i zcela bezpečné.

  No, konec žertování. U auta se takhle hloupě bude chovat málokdo. Ale ke svým účtům se tak kupodivu chová řada lidí a to s odvoláním na to "to se přeci ale nesmí!"

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.