Hlavní navigace

Fedora 21 nevyjde dříve než v srpnu a nebude mít jméno

Sdílet

Petr Krčmář

Fedora tradičně vychází každého půl roku a přináší obvykle řadu zajímavých novinek. Nejnovější Fedora 20 vyšla v prosinci, takže bychom mohli verzi 21 očekávat někdy v květnu nebo červnu. Vypadá to ovšem, že se nedočkáme dřív než v srpnu. Jaroslav Řezník z Red Hatu zveřejnil zajímavé zákulisní informace, ze kterých plyne, že termín vydání je nejistý.

Podle jeho slov se v současné době několik různých vývojářských skupin snaží definovat novou podobu Fedory, takže nemá smysl vymýšlet umělé termíny. Vydání podle něj nebude dřív než v srpnu, spíš nejdříve ke konci srpna. Vývojáři si totiž chtějí nechat prostor na dodělání automatických nástrojů, ke kterým by se jinak kvůli termínovému tlaku nedostali.

Další novinkou je konec pojmenovávání jednotlivých vydání Fedory. Verze 21 tedy už nebude mít oficiální kódové jméno a je na komunitě, jestli si dodatečně nějaké vymyslí nebo vytvoří nějaký úplně jiný model pojmenování. Kolem Fedory se toho teď prý děje opravdu hodně a ještě v lednu bychom se měli dočkat dalších novinek.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?