Hlavní navigace

Filesonic končí s veřejným sdílením

23. 1. 2012

Sdílet

Vymetení serverů a zatčení několika lidí z nejužšího vedení ze služby Megaupload minulý týden, zaklepalo celou filesharingovou scénou. Zavření Megauploadu zkomplikovalo život mnoha lidem a další podobné projekty začaly přehodnocovat dosavadní postupy. Jedním z nich je Filesonic, který svou činnost neukončuje kvůli policejní razii, ale z vlastní vůle omezil nabízené služby. Soubory jsou nyní dostupné jen z účtu, ze kterého byly nahrány a všechny veřejně dostupné odkazy byly zrušeny.

I když nezazněl žádný oficiální hlas, který by změnu vysvětloval, dá se odhadnout, že buď na službu někdo tlačil a tak provozovatelé couvli nebo se po zkušenostech s Megauploadem rozhodli z vlastní vůle.

Dalším hráčem co omezil své služby je uploaded.to. Ten se ale na rozdíl od Filesonic rozhodl pro méně razantní krok a „jen“ zablokoval přístup z USA.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.