Hlavní navigace

Fire Phone: androidí telefon se službami Amazonu

Petr Němec

Jeff Bezos na včerejší tiskové konferenci představil chytrý telefon Fire Phone, který se postaví vedle koncepčně podobného tabletu Kindle Fire.

Telefon je tvořen z přední i zadní strany ochranným sklem Gorilla Glass 3, pryžový rámeček, který tvoří konstrukci telefonu, je doplněn o hliníková tlačítka. Displej s HD rozlišením má úhlopříčku 4,7 palců (11.9 cm). Blíže nespecifikovanému čtyřjádrovému procesoru sekunduje grafický čip Adreno 330 a 2 GB operační paměti. Jsou připraveny dvě varianty, s 32GB a 64GB úložištěm. Zadní straně telefonu dominuje 13 MPx fotoaparát s optickou stabilizací.

Na přední straně jsou kamery hned čtyři, jsou schopné detailně sledovat obličej a využít toho v rozhraní telefonu. Přední kamery poslouží také pro samotné ovládání, například pro posouvání obsahu.

Krom toho, že je Android značně upraven, nenajdete v něm samozřejmě běžně dostupné služby Googlu, ale jejich alternativy od Amazonu. Telefon je proto z hlediska obsahu zajímavý především pro USA, kde také začne jeho prodej. 32GB Fire Phone s dvouletým úvazkem přijde na 199 dolarů, 64GB varianta pak na 299 dolarů.

(Zdroj: androidpolice.com)

Našli jste v článku chybu?