Hlavní navigace

Fire Phone: androidí telefon se službami Amazonu

19. 6. 2014

Sdílet

Jeff Bezos na včerejší tiskové konferenci představil chytrý telefon Fire Phone, který se postaví vedle koncepčně podobného tabletu Kindle Fire.

Telefon je tvořen z přední i zadní strany ochranným sklem Gorilla Glass 3, pryžový rámeček, který tvoří konstrukci telefonu, je doplněn o hliníková tlačítka. Displej s HD rozlišením má úhlopříčku 4,7 palců (11.9 cm). Blíže nespecifikovanému čtyřjádrovému procesoru sekunduje grafický čip Adreno 330 a 2 GB operační paměti. Jsou připraveny dvě varianty, s 32GB a 64GB úložištěm. Zadní straně telefonu dominuje 13 MPx fotoaparát s optickou stabilizací.

Na přední straně jsou kamery hned čtyři, jsou schopné detailně sledovat obličej a využít toho v rozhraní telefonu. Přední kamery poslouží také pro samotné ovládání, například pro posouvání obsahu.

Krom toho, že je Android značně upraven, nenajdete v něm samozřejmě běžně dostupné služby Googlu, ale jejich alternativy od Amazonu. Telefon je proto z hlediska obsahu zajímavý především pro USA, kde také začne jeho prodej. 32GB Fire Phone s dvouletým úvazkem přijde na 199 dolarů, 64GB varianta pak na 299 dolarů.

(Zdroj: androidpolice.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.