Hlavní navigace

Fire TV od Amazonu: set-top box a herní konzole v jednom

4. 4. 2014

Sdílet

Společnost Amazon podle očekávání představila vlastní multimediální centrum zvané Fire TV. Stejně jako v případě konkurence se jedná o levnou (99 dolarů) a poměrně malou krabičku pod televizi, která zvládá přehrávat videa ze služeb jako Netflix, Hulu, YouTube, Vimeo, HBO GO, NBA a dalších. Podpora Full HD je samozřejmostí.

Na rozdíl od konkurence jde Amazon ale ještě dál a chce fungovat i jako herní konzole pro nenáročné hráče ve stylu crowdfundingového hitu Ouya. Jelikož v zařízení běží upravený Android, o hry by neměla být nouze. I tak ale ve většině případů bude nutné hry trochu přizpůsobit, aby je Amazon do obchodu pustil. Dnes už láká zákazníky na herní hity jako Minecraft: Pocket Edition nebo Asphalt 8: Airborne.

Slušný grafický výkon zajistí čtyřjádro Qualcomm Snapdragon 8064 a 2 GB operační paměti. Zařízení je unikátní také minimalistickým ovladačem. Zde už se totiž počítá s tím, že jej budete ovládat převážně hlasem. Pro hraní her je k dispozici klasický herní ovladač, který lze dokoupit za 39 dolarů.

Amazon Fire TV
Autor: Amazon

Amazon Fire TV

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?