Hlavní navigace

Firefox 10 je kompatibilní se všemi doplňky

1. 2. 2012

Sdílet

Mozilla vydala desátou verzi prohlížeče Firefox. Největší změnou je už dříve avizovaná kom­patibilita se všemi doplňky. Při aktualizaci starších verzí prohlížeče probíhala kontrola kompatibility se všemi nainstalovanými rozšířeními. Pokud doplněk pocházel z oficiálního webu, byla situace jednodušší a obvykle vše fungovalo, protože doplňky procházely automatizovanou kontroly kompatibility. Pokud se neobjevil problém, rozšíření běželo i v nové verzi prohlížeče.

Problém nastával u těch doplňků, které si uživatel stahoval z jiných zdrojů. Pokud autor předem neprohlásil, že jeho rozšíření bude v nové verzi fungovat, došlo k jeho zablokování. Nový rychlý cyklus vydávání ale ukázal, že je toto chování nadále neudržitelné, protože k blokacím docházelo až příliš často.

Nový Firefox 10 své chování změnil a považuje standardně všechna rozšíření za kompatibilní. Výjimkou jsou ta rozšíření, u kterých je kontrola autorem vynucena, obsahují binární kód nebo je znám nějaký problém při běhu v nové verzi prohlížeče. Pro podrobnosti si přečtěte poznámky o vydání a pak stahujte z webu Mozilla.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.