Hlavní navigace

Firefox 100 vylepšuje režim PiP o titulky, přidává akceleraci AV1

4. 5. 2022

Sdílet

Firefox logo Autor: Mozilla

Tak už i „ohnivá liška“ dosáhla třímístného čísla verze. Mezi novinkami přináší podporu zobrazování titulků z služeb jako YouTube / Amazon Prime / Netflix v režimu PiP, podporovány jsou v PiP i titulky formátu WebVTT (Web Video Text Track) u služeb jako Coursera.org, Canadian Broadcasting Corporation ad. Vylepšena je i kontrola pravopisu.

Jinak na Macu je podporováno přehrávání HDR videa (začíná se s YouTube). Na Windows zase stovkový Firefox podporuje hardwarově akcelerované dekódování AV1 videa, samozřejmě k tomu potřebuje patřičné železo (např. Intel Gen 11+, AMD RDNA 2 (bez RX 6400 / RX 6500), GeForce 30), vyžadována může být instalace AV1 Video Extension z Microsoft Store. Na Windows také klesá spotřeba energie u přehrávání videí s Intel GPU, díky využití video overlay. Mění se výchozí nastavení posuvníků (nebudou na Windows 11 a Linuxu zabírat místo) a nově jsou ignorovány méně přísná nastavení referrer policies (např. unsafe-url, no-referrer-when-downgradeorigin-when-cross-origin).

Opraveno je několik chyb, pár dalších věcí mění své nastavení, kompletní přehled je v oznámení. K dispozici je i přehled novinek podnikové verze a novinky pro vývojáře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.