Hlavní navigace

Firefox 116 a nastavení hlasitosti u videa v Picture-in-Picture, úprava Ctrl+Shift+T

1. 8. 2023

Sdílet

Firefox prohlížeč Mozilla Autor: Mozilla

Mozilla vydala „stošestnáctý“ Firefox s několika příjemnými novinkami. Předně ti, kdo mají v oblibě pouštění videí v PiP okénku mohou přímo v něm měnit hlasitost pomocí posuvníku, zde Mozilla sama říká, že vyslyšela volání komunity.

Dále zde najdeme aktualizovaný přepínač boční lišty (s přístupem do historie, záložek atd.), který lze nově ovládat i klávesnicí bez nutnosti učit se nějaké klávesové zkratky. U anglických mutací Firefoxu, když vyjde nová verze, budou ihned přístupné poznámky k této verzi z notifikačního okénka.

Nově je také možné provést copy&pastu souboru z operačního systému do Firefoxu. Také je možné nově upravovat textové anotace.

Stejně jako ve stopatnáctce, i zde Mozilla dokázala zase o něco zrychlit výkon uploadu přes HTTP/2, speciálně to bude vidět na sítích, kde je k dispozici vysoká rychlost, ale současně jsou vysoké latence.

Pozor, přichází také jedna významnější změna: klávesová zkratka pro obnovu nedávno zavřených panelů (oblíbené Ctrl+Shift+T) nadále obnovuje zavřené panely zpětně v pořadí jejich zavření. Pokud však není co obnovit, provede se obnovení předchozího sezení Firefoxu. Mozilla dodává, že tato změna je přípravou na další změny, které budou u nedávno zavřených panelů provedeny v budoucnu.

Dále došlo na určité novinky pro vývojáře. Prozatím v popisu vycházíme z beta verze, finální ještě nebyly zveřejněny (neměly by se ale příliš lišit, pokud vůbec).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?