Hlavní navigace

Firefox 15 pro OS Android má na některých tabletech starší rozhraní

4. 9. 2012

Sdílet

Současně s Firefoxem 15 pro desktop vyšla i jeho mutace pro OS Android. Od té se očekávalo speciálně upravené rozhraní pro tablety. Bohužel některým uživatelům tohoto prohlížeče se na tabletu zobrazuje stále rozhraní původní, optimalizované pro mobilní telefony.

Server Lupa.cz z tohoto důvodu oslovil Pavla Cvrčka z Mozilla.cz. A příčinou problému je velikost displeje. Mělo by však být možné Mozilla Firefox 15 donutit používat tabletové rozhraní ručně. Teoreticky se otevře stránka about:config, vyhledá předvolba browser.ui.layout.tablet a přepne na hodnotu 1.

Jenže při pokusu, na tabletu se 7" displejem, takovou předvolbu vůbec nenalezli a její manuální vytvoření mělo nulový efekt.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 9. 2012 10:45

  Hrach (neregistrovaný)

  Opet zavadejici informace a spatny titulek. Rozhrani pro mobily neni starsi, ani neni rozhrani puvodni. Je to rozhrani soucasne.

 • 4. 9. 2012 13:47

  JirkaS (neregistrovaný)

  Furt o tom někde čtu, ale že by někde byly obrázky, jak to má vypadat, to ne. Já měl na mobilu i tabletu jiné rozhraní, než je teď. Pak se postupně obě změnila, jsou jiná než předtím, ale podle mě zase stejná na mobilu i tabletu. Tak nevím. (Tablet mám 10.1".)

Byl pro vás článek přínosný?