Hlavní navigace

Firefox 15 si poradí s neposlušnými pluginy

23. 7. 2012

Sdílet

Vývojáři Firefoxu se v jeho 15. verzi pokouší vyřešit problém s nároky na paměť. Podle nich některá rozšíření neuvolňují paměť, kterou si alokovaly, což po čase způsobuje tzn. zombie compartments, což jsou části paměti, které už nejsou potřeba, ale zároveň nebudou uvolněny. Nová verze Firefoxu by měla být schopná tuto paměť uvolnit společně se zavřením tabu, kterého se týká nebo načtením nové stránky. Více se dozvíte na serveru h-online.com.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 7. 2012 16:26

  PEPP (neregistrovaný)

  Zpravicka me pekne zmatla! Pluginy jsou binarky, problem se tyka rozsireni psanych v javascriptu.

  Puvodni zprava mluvi o add-ons, nikoliv plugins.

 • 24. 7. 2012 14:40

  Cohen (neregistrovaný)

  Ačkoliv si také myslím, že by Adam Štrauch měl na úrovni svých článků zapracovat, toto není článek, ale zprávička. Svou informační hodnotu má, mě osobně to zaujalo a detaily jsem si přečetl v odkazu - tedy přesně to, co od takové zprávy očekávám.

  Původní komentář je také na místě a na místě by měla být následně i oprava nadpisu zprávičky. Ale takto dehonestovat autora mi přijde zbytečné a nespravedlivé.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.