Hlavní navigace

Firefox 18 zrychluje JavaScript i svůj start

9. 1. 2013

Sdílet

Pro desktop i Android je k dispozici nová verze prohlížeče Firefox, označená pořadovým číslem 18. Nejdůležitější novinkou je zrychlení JavaScriptu asi o 25 %. Zároveň se podařilo zrychlit i start samotné aplikace přibližně o 20 %. Kromě toho přibyla například také podpora pro standard WebRTC, který by měl umožnit online audiovizuální komunikaci přímo v prohlížeči.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 1. 2013 15:00

  mc (neregistrovaný)

  Zlepšuje se, ale...

  Zásadní problém vidím ve volbě větší text. Nechci ji - je nesmysl mít větší text, ale další elementy (např obrázky) mrňavé. Tedy musím volit ten nejmenší text a pak pracně zoomovat (chci možnost přednastavit zaoomování celé stránky což nejde). Také chci, aby se mi text například na poklep sesypal, aby se vešel na šířku. Kvůli těmto neduhům je na telefonu pro mne Firefox nepoužitelný (na tabletu možná uvedené nevadí).

  Přidávání vlastní CA již několik verzí působí pád celé aplikace.

  Přehrávání mp4 mám pocit dělá až po natažení celého videa. U WebM mi to nezvládá u kvalitnějších videí. Ovšem aspoň lze přehrávat některá videa uložená na stránkách kde je přihlášení přes basic auth (o tom si může nechat vestavěný prohlížeč v Androidu nechat zdát).

 • 10. 1. 2013 0:22

  xxx (neregistrovaný)

  Tak nevím. Když jsem četl o zrychlení, tak jsem celkem zajásal, protože FF na tom sice nebyl zrovna špatně, ale nic extra to taky nebylo. Ovšem když jsem to teď vyzkoušel, tak mě nadšení přešlo. V JS hře vykreslovaný pomocí DOMu, která mi v 17.0.1 jela krásně plynule, teď ten panáček chodí, jak kdyby si nasral do skafandru. Ta samá hra přitom jede plynule i v IE7. Doufám, že jsou to jenom porodní bolesti a co nejdřív přijde další update.

 • 10. 1. 2013 11:01

  dd (neregistrovaný)

  No dalsi update by naozaj mohol prist, FF mi zacal crashovat na vela weboch a pomoze len vypnutie HW akceleracie.

Byl pro vás článek přínosný?