Hlavní navigace

Firefox 2 Alpha 1 - ještě ne

21. 3. 2006

Sdílet

Na mnoha světových serverech (například OSDir nebo Slashdot) se objevily informace o tom, že je k dispozici Firefox 2 Alpha 1. Přestože bylo jeho vydání plánováno na dnešní den, zatím oficiálně nevyšel. K dispozici jsou jen Tinderbox Buildy a na opravdovou Alphu si budeme muset ještě počkat. O jejím vydání vás budeme určitě informovat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 3. 2006 9:19

  mixal (neregistrovaný)
  hmm na qr.cz je "Mozilla Firefox 2.0 alpha 1 (5,4 MB) - internet browser (extensions; WinALL; open-source)" tak neviem
 • 21. 3. 2006 11:39

  Pavel Cvrček
  Je to jednoduché. Cokoliv, co stahujete z ftp.mozilla.org z adresáře /nightly, není finální verze. Týká se též alpha, beta a RC verzí. Vydáno je to, co je v adresáři /release.

  Řada novinářů je lačná po senzacích. Chtějí informovat jako první, ale dost často přestřelují. Za případnou ztrátu dat (záložky apod.), po používání věci z adresáře /nightly, pak prosím nadávejte těmto novinářům a né tvůrcům Firefoxu.
 • 21. 3. 2006 10:04

  fero (neregistrovaný)
  ja si buildujem firefox z cvska, tag MOZILLA_1_8_BRANCH
  moj posledny build ma verziu 2.0a1
 • 21. 3. 2006 12:45

  Milan Keršláger
  Firefox má pořád stejný problém - správce CVS totiž neumí značkovat release. Měl by se poučit třeba od Linuse, kde jsou (a vždy byly, ať už bylo číslování jakékoliv) jasně odlišené finální verze. Takže bych to neházel na hlavu novinářům, ale těm u zdroje (CVS).

  BTW: Stejné problémy a zmatky jsou v číslování, které vypisuje sám prohlížeč.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.