Jediný háček je v tom, že Firefox z PPA Mozilla Daily nemá standardní branding, tj. prohlížeč se bude jmenovat Namoroka a bude mít ikonu globusu bez pandy. Je to jen kosmetika ale zamrzí to, nemluvě o tom, že některé stránky mohou mít problém s identifikací přes UA string.
Osvědčený způsob pro nejnovější Firefox je Ubuntuzilla která nabízí repozitáře pro oficiální buildy. Jenže tam mají jen 32-bit verzi…
Ne. Idea je, že o aktualizace softwaru se stará distribuce nějak centralizovaně, ne že software si hraje na vlastním písečku a aktualizuje sám sebe.
A Ubuntu, jako každá distribuce s pravidelným vydávacím cyklem, aktualizuje na novou verzi programů vždy až při vydání nové verze celé distribuce. Bezpečnostní aktualizace se samozřejmě instalují průběžně.
Vím, že Archlinux a možná i Gentoo fungují jinak. Pracují na principu valících se upgradů, takže nová verze programu se do distribuce přidá ihned. Nevýhodou je, že pak není ta kombinace různých verzí programu, která vznikne, tak dobře otestovaná, zda to spolu všechno funguje…
Podstatne je ze Ubuntu 9.10 NB RMX byl tak dokonale testovan na funkcnost az se jim tam naboural nejaky zaludny skritek, a nebo jina neznama nadprirozena bytost a dojebal jim v defaltni instalaci funkcnost Bluetooth a aby toho nahodou nebylo az tak malo tak i GPRS pripojeni. A ted muzete argumentovat „No jo ale NB RMX“ neni dlouhodobe, a strednedobe podporovana a tak dale verze"
A ja rikam, kdyz uz je neco postavene na tak strasne STABLE zaklade a presto vsechno spolu skoro nic pradne nefunguje, tak se vubec nemusim obavat ze mi vznikne dalsi obavana kombinace ruznych verzi programu ktera byla predtim tak prepeclive a dobre testovana. :)
Chci si jen Linux nainstalovat a jit, a ne bez internetu resit problem s pripojenim k internetu a nebo nejaky sracky z pristupovymi pravy ruznych appletu a systemovych scriptu.
Rozzlobeny uzivatel Ubuntu
A to je důvod proč nepoužívám Ubuntu (jen na notebooku Linux Mint z Ubuntu vycházející). Ubuntu je pěkné, rozhodně použitelné, nic proti němu nemám, ale to, že na nový OpenOffice.org, Firefox a další software musím čekat do vydání nové verze distribuce, tedy třeba i půl roku, mně prostě vadí. Hledat kdejaké neoficiální, polooficiální nebo dokonce pochybné reopozitáře nehodlám. V openSUSE mám spoustu oficiálních repozitářů a veškerý nový software dostupný ihned, případně nejdéle pár dnů po vydání. A když náhodou budu chtít vyzkoušet něco v beta verzi, tak to také není žádný problém. Pravda, někdy má openSUSE trochu nepořádek v repozitářích, čímž myslím to, že pro nezasvěceného nejsou zvlášť přehledné, ale jinak u mě vítězí na plné čáře.
Ja som naopak, sklamany, ze na update, ktr. vyrazne zvysi vykon je potrebne niekedy cakat az pol roka. Ak by to smerovalo do podnikoveho produkcneho prostredia, tak by sa tomu dalo rozumiet. Ale pre beznych home uzivatelov je to minus. Neviem, preco to nepustia cez „proposed“ kanal. Kazdy by si mohol vybrat, ci pocka 1/2 roka alebo nainstaluje ihned.
já si ho normálně stáhnul z oficiálních stránek pro linux,rozbalil jsem ho ve složce kterou jsem si pro tento případ vytvořil a vytvořil jsem si spouštěč na ploše ( v rozbaleném archivu soubor z názvem firefox) a funguje to naprfosto bez problému(kromě upgradů)-ale ty řeším stejným postupem pokud vyjdou.Používám ubuntu 9.10+linux mint