Hlavní navigace

Firefox 37 přinese podporu OneCRL

10. 3. 2015

Sdílet

Téměř všechny dnešní webové prohlížeče již používají na ověření validity certifikátů Online Certificate Status Protocol (OCSP). Nová metoda OneCRL nemá za cíl ihned nahradit OCSP, ale časem by k přechodu na ní mělo dojít. Měla by ji obsahovat i nová verze Firefoxu 37, jejíž vydání je naplánováno na 31. března.

„Firefox 37 bude i nadále podporovat OCSP; bude kontrolovat jak OCSP, tak OneCRL při vyhodnocení validity certifikátu.“ sdělil bezpečnostní inženýr Mozilly, Mark Goodwin. „Jak získáváme více zkušeností s OneCRL, přemýšlíme o přechodu jen na OneCRL, ale tento krok zatím neučiníme.“

Podle měření Mozilly, OCSP selže ve více jak v procentu případů a pokud zafunguje, trvá vyhodnocení jednoho certifikátu okolo 400 milisekund. Pokud pak vezmeme typický chain obsahující dva až čtyři certifikáty, doba na zpracování se stane příliš velkou. Goodwin dále řekl, že OCSP sděluje certifikační autoritě privátní informace v podobě stránek, jenž uživatel navštívil.

(Zdroj: eWeek.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.