Hlavní navigace

Firefox 57 zpožďuje načítání analytických skriptů

21. 12. 2017

Sdílet

Řada uživatelů se zlobí na analytické a reklamní systémy, protože zpomalují načítání webů. Přelomový Firefox 57 přišel mimo jiné s možností prioritizace načítání jednotlivých objektů na stránce. Detaily na svém blogu popisuje vývojář Jan Bambas. Prohlížeč nově umí načíst a zpracovat v první řadě prvky důležité pro zobrazení stránky, aby ji uživatel mohl okamžitě používat. Méně podstatné reklamní a trackovací skripty se načtou až později, Bambas tuto techniku nazval tailing.

Skripty nejsou blokovány zcela, ale načtou se až po úplném zobrazení stránky. Pokud by to trvalo déle než šest sekund, skripty se začnou načítat bez ohledu na stav zbytku stránky. Úprava se týká jen asynchronně načítaných skriptů, které obvykle pocházejí z externích serverů. Běžné synchronně načítané skripty obvykle souvisí s obsahem webu a jsou načítány zároveň s ním.

Uživatelé mohou v about:config měnit parametry této funkce. První dvě volby network.http.tailing.delay-quantum-after-domcontentloaded a network.http.tailing.delay-quantum umožňují změnit minimální hodnotu zpoždění, třetí volba network.http.tailing.delay-max nastavuje maximální dobu a čtvrtá network.http.tailing.enabled pak umožňuje funkci zcela vypnout.

(Zdroj: Bleeping computer)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.