Hlavní navigace

Firefox 58 zakáže identifikaci uživatele skrze HTML5 Canvas

31. 10. 2017

Sdílet

Za pomoci Canvas elementu je možné identifikovat konkrétního uživatele. Ví se to už pár let, v roce 2014 předvedli takovou techniku vědci z amerického Princetonu a belgické KU Leuven. Technika, která může ve své podstatě učinit EU varování o sušenkách zbytečným, je používána tisíci webů. Firefox 58 ji učiní přítrž.

Mozilla testuje novou vlastnost, která by se měla objevit ve finálním vydání Firefoxu 58. Ten bude uživatele upozorňovat na použití obrazových dat HTML5 Canvasu a žádat pro to explicitní odsouhlasení. Rozhodnutí tak bude na uživateli, který se tak navíc často vůbec poprvé dozví, že daná stránka tuto techniku používá. Pro pohodlí bude možné samozřejmě zaškrtnout, aby si prohlížeč danou volbu zapamatoval.

HTML5 Canvas varování - Firefox
Autor: The Hacker News

HTML5 Canvas varování – Firefox

Firefox 58 přijde na svět v lednu 2018, nyní lze tuto novinku používat v rámci testování Firefox Nightly, každodenních nových testovacích sestavení. Kromě toho dále Firefox 58 odstraní podporu kořenových certifikátů WoSign.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.