Hlavní navigace

Firefox 71 vylepšuje ochranu proti sledování a přináší podporu MP3

4. 12. 2019

Sdílet

Firefox loga

Mezi novinkami Firefoxu 71 najdeme opět vylepšenou ochranu proti sledování (Enhanced Tracking Protection), která zase o něco více informuje uživatele o tom, co stránka zkouší. Tentokrát konkrétně jde o blokaci těžby kryptoměn či zobrazení průběhu blokovaných prvků po kliknutí na ikonu v adresní řádce.

Vylepšen je též integrovaný správce hesel Lockwise, kde Firefox 71 umí rozlišovat subdomény a automaticky vyplňovat správné údaje. Také integruje varování o prolomení z Firefox Monitoru i uživatelům používajícím režim čtečky obrazovky. A v neposlední řadě je tu novinka zatím dostupná pouze na platformě Windows: i Firefox, s verzí 71, přináší podporu zobrazení videa jako PiP. Na všech platformách pak jedenasedmdesátka nativně podporuje dekódování formátu MP3.

Dále je jako obvykle opravena řada chyb. Pro podnikovou sféru je to nově režim pro kiosky a dále pak spousta novinek pro vývojáře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.