Hlavní navigace

Firefox 8 blokuje nechtěné doplňky

9. 11. 2011

Sdílet

Podle plánu vyšel Firefox 8. Jedná se o vydání s minimem novinek, tou nejvýraznější je blokace doplňků třetích stran, které se nainstalovaly bez vědomí uživatele. Nejčastěji se jedná o úpravy, které se do Firefoxu dostaly společně s instalací jiného software (třeba ICQ ve Windows). Tato rozšíření obtěžují a jsou potenciální bezpečnostní hrozbou či způsobují technické problémy (nejčastěji nestabilitu).

Nově jsou tato rozšíření vypnutá a uživatel je po startu prohlížeče dotázán, zda je skutečně chce nebo ne. Navíc prohlížeč kontroluje i starší rozšíření a opět nabídne rozšíření těch, která si uživatel ručně nenainstaloval.

Další novinka se týká obnovení panelů po novém spuštění Firefoxu. Pokud to budete chtít, může Firefox panely otevřít, ale nenačte jejich obsah. Ten se objeví až ve chvíli, kdy na panel poprvé kliknete. To urychlí nový start Firefoxu, zvlášť ve chvíli, kdy máte ve zvyku v něm nechávat mnoho otevřených stránek.

Firefox 8 už se objevil v automatických aktualizacích, můžete si jej stáhnout na Mozilla.cz, kde získáte i další informace o nové verzi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.