Hlavní navigace

Firefox 86 přináší vícenásobný PiP a lepší ochranu proti sledování

24. 2. 2021

Sdílet

Firefox loga

Novinek je ve Firefoxu 86 jen pár, ale o to víc jsou sympatické. Předně je možné mít v PiP režimu konečně zobrazeno více videí najednou. Dále je ve Firefoxu nově zavedena tzv. Total Cookie Protection ve Strict režimu – webové stránky tak mohou běžet tak, že jejich sušenky jsou vždy ve vlastním boxu a sledování uživatele mezi různými webovými stránkami je zamezeno. V neposlední řadě pak byl vylepšen tiskový dialog pro integrovanou PDF čtečku.

Tvůrci dále opravili několik chyb: použití režimu čtečky pro lokální html soubory, čtečku obrazovky a samozřejmě rozličné nalezené chyby. Na Linuxu a Androidu je nově aktivovaná ochrana proti útoku typu Stack Clash, všechny WebRTC služby pak musejí využívat minimálně DTLS 1.2 (verze 1.0 již není podporována) a nově jsou všechny procesy dekódování videa sjednoceny do nového procesu RDD, což činí běh o něco zabezpečenějším. Došlo také na novinky v podnikovém nasazení a pro vývojáře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.