Hlavní navigace

Firefox 90 už bez FTP, zato s novou verzí SmartBlock

14. 7. 2021

Sdílet

FIrefox Proton

S devadesátkou definitivně končí ve Firefoxu staré dobré FTP. Mezi novinkami naopak najdeme druhou verzi zabezpečení soukromí uživatelů SmartBlock, včetně třeba blokace skriptů třetích stran, které používá Facebook – ty mohou nově býti načítány v případě potřeby, když se na libovolné stránce rozhodnete využít Log in with Facebook.

Na Windows lze nově aplikovat aktualizace na pozadí i když Firefox neběží a k dispozici je stránka about:third-party pro řešení problémů s kompatibilitou s rozšířeními třetích stran. Výjimky z pravidla HTTPS-only lze spravovat na stránce about:preferences#privacy a tisk do PDF konečně produkuje funkční hypertextové odkazy.

Opravena je řada nahlášených chyb, k dispozici je i přehled novinek pro firmy či vývojáře. Jinak také Firefox 90 umí autentizaci klientů s certifikáty uloženými na hardwarových tokenech či v úložišti operačního systému. Nově také podporuje Fetch Metadata Request Headers pro lepší ochranu webových aplikací proti různým cross-origin hrozbám.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.