Hlavní navigace

Firefox dostane podporu pro SPDY

27. 1. 2012

Sdílet

Na blogu vývojářů prohlížečů Google Chrome a Chromium se objevil nový post, který seznamuje čtenáře se současnou situací protokolu SPDY. Jde o protokol konkurující staršímu HTTP, který se snaží snížit odezvu komunikace prohlížeče s webovým serverem a přináší i nějaké nové vlastnosti. Tento protokol už někteří z vás používají v kombinaci googlího prohlížeče s googlími službami.

Vypadá to, že SPDY má před sebou velkou budoucnost. Pomalu už se začal dostávat i do dalších prohlížečů (jedno z dalších vydání Firefoxu) a jeho podporu plánují zařadit také vývojáři webového serveru Nginx. A protože se SPDY začíná dostávat i do jiných programů, než jsou ty od Googlu, tak se to samozřejmě projevuje i na snaze SPDY standardizovat. Už tento rok by měl být hotový třetí draft a diskuse o standardizaci by měly začít na dalším IETF.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.