Hlavní navigace

Firefox dostává novou možnost obnovení účtu jednorázovým klíčem

27. 9. 2018

Sdílet

Firefox privacy Autor: Mozilla

Mozilla představila nový způsob, jakým si mohou uživatelé obnovit svůj účet Firefox Account. Přímo v prostředí prohlížeče je možné si nechat vygenerovat jednorázový klíč, který pak vedle hesla slouží k přihlášení do účtu. Je určen jako záložní řešení, pokud uživatel zapomene heslo.

Součástí služby je totiž také Firefox Sync, který umožňuje synchronizovat data mezi různými instancemi prohlížeče napříč zařízeními. Data jsou ale před nahráním na servery Mozilly zašifrována, aby k nim správci neměli přístup. Pokud ovšem uživatel zapomene heslo, nedostane se ke svému šifrovacímu klíči a data jsou ztracena. Proto je ve všech podporovaných verzích Firefoxu nyní možné si nechat vytvořit záložní cestu v podobě klíče. Postup je popsán v dokumentaci.

Podle Mozilly je klíč jednorázový a když ho uživatel použije, musí si pak vygenerovat nový. Vývojáři také dodávají, že pokud je uživatel přihlášen k účtu na více zařízeních a o jedno z nich přijde, může si nechat heslo resetovat v jiném přihlášeném prohlížeči nebo nechat data synchronizovat do nového účtu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.