Hlavní navigace

Firefox experimentuje s odděleným procesem pro GPU

8. 2. 2017

Sdílet

V nočních verzích už Mozilla zkouší integrovat první části z vykreslovacího jádra Servo (napsané v jazyku Rust). V nočních verzích už proběhl experiment s vyčleněním práce s GPU do samostatného procesu. Motivací je poměrně vysoké číslo pádů Firefoxu způsobené nestabilním chováním ovladačů grafických karet.

První fáze experimentu proběhla v nočních verzích Nightly na systému Windows a počet pádů způsobených ovladači GPU se podařilo snížit o 5 %. Naopak o 5 % zase stoupl počet pádů způsobených Flashem. Antony Hughes, který na svém blogu data zveřejnil, zhodnotil výsledky z prvního pokusu jako dobré a předpokládá, že brzy budou následovat další pokusy na více platformách a s více uživateli nočních sestavení.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 2. 2017 22:48

    MeeGo - no future

    "způsobené nestabilním chováním ovladačů grafických karet."

    Nestabilní chování ovladačů grafických čipů (nikoliv karet) je smutné už je proto, že existují prakticky jen 3 - AMD, Intel a nVidia a všechny mají balík peněz na vývoj. To je takový problém napsat pořádný driver? Neříkám, kdyby bylo 150 navzájem nekompatibilních typů a 150 platforem, ale toto je fakt škoda :-(

Byl pro vás článek přínosný?