Hlavní navigace

Firefox Focus nově na Androidu používá jádro Gecko

6. 10. 2018

Sdílet

Firefox Focus

Firefox Focus se z původně malého lehkého anonymního prohlížeče rozrůstá v dobře použitelné mobilní řešení. Postupně se objevily nové funkce jako podpora přehrávání videí v režimu celé obrazovky, panely nebo čítač sledovacích prvků. Nová aktualizace přinesla velkou změnu: z jádra WebView integrovaného v Androidu přešel Focus na jádro Gecko. Aby mohl Focus dále růst o podobné drobné, ale šikovné funkce, vysvětluje Mozilla.cz.

Novinka umožnila implementovat například nový našeptávač, který napovídá při vyhledávání i psaní webových adres. Aby Focus zachovával dostatečnou úroveň soukromí, našeptávání vyhledávání je ve výchozím stavu vypnuté, a doplňování názvů domén používá zabudovaný seznam nejnavštěvovanějších stránek, dodává Mozilla. Našeptávání je také možné silně ovlivnit v konfiguraci, která se tak rozrostla a byla lépe strukturována.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.