Hlavní navigace

Firefox maskovaný jako IE, Safari nebo Opera

27. 11. 2007

Sdílet

S některými uživateli je to těžké. Odmítají používat jiný software jen proto, že nevypadá jako jejich oblíbený program. Pokud na takové lidi odmítající jiný prohlížeč narážíte například ve vaší firmě, nainstalujte jim Firefox tak, aby vypadal a choval se jako IE, Safari nebo Opera. Bude vám k tomu stačit jen několik zajímavých rozšíření. Věnuje se jim v dnešním článku server Linux.com.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 11. 2007 7:24

  Jarda (neregistrovaný)
  Už zase opensourcový džihád? Nainstalujte někomu něco, co nechce a ještě tak, aby to nepoznal?! Je-li dotyčný dostatečný k tomu, aby z nějakého důvodu odmítal Firefox, asi bude schopen takový vazmek rychle odhalit i přesto, že bude vzhledově upraven do podoby konkurence. A ještě diverzní install provádět ve firmě, kde bývá požadavek na +/- homogenní prostředí?! Živě si dokážu představit takového malého opensourcového diverzanta, "advanced" usera s intelektem, chováním a argumenty na úrovni Tomeše vedoucího svatou partyzánskou válku se svým adminem :)
 • 28. 11. 2007 7:57

  Fox (neregistrovaný)
  Jo za předpokladu, že důvod není ale já to nepotřebuju. K čemu to je? Bezpečnost na co? Osobně to řeším smazáním ikonky IE z plochy, docela to u neznalých zabírá,...
 • 28. 11. 2007 8:41

  Bohusz (neregistrovaný)
  Lidé získávají s něčím zkušenosti, postupně se dopracují k poznání, co od toho mohou očekávat a na co si dát pozor a pak jim někdo podstrčí něco jiného. Zebru, které přemaloval bílé pruhy...

  A co pak? Těší se z toho, jak mají uživatelé problémy a nedokáží udělat to, co by chtěli? A pak je označí za tupé BFU?
 • 28. 11. 2007 12:31

  herrman (neregistrovaný)
  Ani dzihad, ani podraz.
  Z vlastnej skusenosti admina a lektora viem, ze uzivatelom je v zasade jedno co pouzivaju, hlavne nech to vyzera a sprava sa rovnako, ako to na co boli zvyknuti doteraz.
  Rozhadzanie panelov s nastrojmi v MS Worde ich dokaze "znicit" rovnako ako keby to same zadanie mali vypracovat namiesto v MS Worde vo Writeri od openoffice.
  Takze takato iniciativa pride vela adminom vhod, pretoze nebudu musiet "tetusky" pracne presviedcat, ale im rovno ukazu, ze to vyzera rovnako a oni mu uz na to s radostou prikyvnu. Samozrejme, robit im to poza chrbat by bola prasarna. Ale posunut sa dopredu k bezpecnosti bude len a len dobre - nehovoriac o fakte, ze vela "tetusiek" pouziva stary IE a o IE7 nechce ani pocut a hadajte preco? V zaklade to vyzera inac a v tom je cely problem.