Hlavní navigace

Firefox přinese multiprocesovou architekturu ještě letos

20. 7. 2015

Sdílet

Uživatelé prohlížeče Firefox by se ještě letos měli dočkat zajímavých novinek: připravuje se 64bitová verze pro Windows, multiprocesová architektura, podpora pouze digitálně podepsaných rozšíření a optimalizace pro Windows 10. O přípravách na verze 40 (srpen 2015) a 41 (září 2015) dnes podrobně píše Jiří Macich na Lupa.cz.

Firefox Developer Edition, který zároveň plní úlohu alfaverze prohlížeče, ještě letos začne plošně testovat multiprocesovou architekturu. Zájemci však mohou začít s testováním už dnes zaškrtnutím patřičné volby v nastavení browseru. Firefox pak již nebude užívat jenom jeden proces, ale bude jich spouštět tolik, kolik bude třeba.

Konkurenční prohlížeče tuto možnost už nabízí, Firefox zatím pouze do samostatných procesů odděluje běh některých modulů. Brzy by ale mělo dojít k rozdělení prohlížeče na mnoho procesů, což jednak lépe využije moderní vícejádrové procesory, ale především to oddělí jednotlivé weby, které už nebudou moci způsobit pád či zpomalení celého prohlížeče.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.