Hlavní navigace

Firefox pro Android má k dispozici více než 450 nových rozšíření

16. 12. 2023

Sdílet

Firefox for Android Autor: Mozilla

Mozilla oznámila více než 450 nových rozšíření pro uživatele Firefoxu pro Android. Zároveň organizace spouští nový otevřený ekosystém rozšíření pro mobilní zařízení, v němž mohou vývojáři volně vytvářet a publikovat rozšíření a uživatelé k nim mohou snadno přistupovat a instalovat je ve Firefoxu pro Android. Rozšíření je možné najít na addons.mozilla.org.

Rozšíření slouží k přizpůsobení prohlížečů jak z uživatelského, tak funkčního hlediska. Jsme rádi, že můžeme tuto zkušenost přinést i do Firefoxu pro Android, kde jako jediný z hlavních prohlížečů pro Android podporujeme otevřený ekosystém rozšíření, řekla Vicky Chin, viceprezidentka pro inženýrství ve Firefoxu.

Mozilla uvádí, že téměř polovina všech uživatelů prohlížeče Firefox si nainstalovala alespoň jedno rozšíření, aby si přizpůsobila své online prostředí. Rozšíření poskytují širokou škálu výkonných funkcí – od nástrojů pro ochranu soukromí, jako jsou ochrany proti sledování a blokátory reklam, až po nástroje pro zvýšení produktivity, správce karet, překladače a mnoho dalšího.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?