Hlavní navigace

Firefox ve Fedoře nadále s GCC

8. 1. 2019

Sdílet

Fedora

Martin Stránský z Red Hatu shrnuje události, které ve Fedoře vedou k tomu, že v této distribuci bude Firefox i nadále sestavován s GCC, nikoli Clangem (s čímž před časem přišla sama Mozilla).

Ve Fedoře také uvažovali o přechodu na Clang pro Firefox z důvodů komplikací s nastavením GCC s LTO a PGO a také nižší rychlostí běhu programu oproti Clangu. Krok Mozilly ale probudil komunitu kolem GCC, objevily se argumenty ohledně nižší bezpečnosti Clang buildů a chybějících vlastnostech tohoto kompilátoru. Jan Hubička mezitím opravil chybu týkající se generování profilů (podrobnosti na jeho blogu), Jakub Jelínek zase řešil chybu v GCC způsobující padání Firefoxu při startu. Výsledkem dosavadních snah tak je, že buildy Firefoxu vzniklé pomocí GCC s PGO (Profile-Guided Optimization) a LTO (Link-Time Optimization) jsou ok po všech stránkách a pro Fedoru není důvod hrnout se do Clangu. K dispozici jsou pro Fedoru 28 i 29.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.