Hlavní navigace

Firefox zakáže automatické přehrávání obsahu ve verzi 66

5. 2. 2019

Sdílet

Firefox

Firefox ve verzi 66 začne blokovat automatické přehrávání multimediálního obsahu na stránkách – tedy videa i audia. Stránky budou moci začít přehrávat obsah přes HTMLMediaElement API jen v případě, že uživatel bude aktivně se stránkou interagovat – například klikne na tlačítko pro přehrávání, stiskne klávesu nebo se dotkne displeje.

Nová verze by se podle plánu měla objevit 19. března. Od té doby nebudou smět stránky automaticky přehrávat video nebo zvuk. Výjimkou budou ztišená videa, takže designéři budou moci pořád na webu používat video objekty, pokud nezapomenou u HTMLMediaElement nastavit atribut muted na True.

Uživatelé budou moci sami přidat určitým stránkám výjimku, když v adresním řádku kliknou na informace o stránce. Seznam stránek s povoleným automatickým přehráváním pak bude možné editovat v hlavní nabídce v části Soukromí a bezpečnost v sekci Oprávnění.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.