Hlavní navigace

Fork Androidu míří na x86 s dualbootem

16. 6. 2014

Sdílet

Projekt Console OS připravuje upravený Android 4.4 pro platformu x86. Výsledkem má být systém určený pro desktopové počítače či tablet PC. Bude umět dualboot, takže jej budete moci mít nainstalovaný vedle svého běžného systému. Vývoj bude financován pomocí Kickstarteru, kde už je vybraná polovina cílové částky.

Podle vývojářů je hlavní výhodou rychlost systému, který může těžit z velkého PC hardware. Console OS by měl být po zapnutí počítače připraven už za deset sekund, startovat přitom může z interního disku nebo z USB úložiště. Cílí především na hráče, kteří si budou moci užít mobilní hry na výrazně výkonnějším hardware než jaký nabízí běžné tablety.

Součástí systému jsou už teď některé zajímavé úpravy jako například možnost nechat běžet více aplikací v oknech, možnost nechat vedle sebe najednou běžet Android i Windows díky virtualizaci, vzdálené ovládání, rozšířené kodeky pro přehrávání multimédií, vlastní obchod s aplikacemi a další.

Základní systém bude k dispozici zdarma, vylepšená Pro verze vyjde na 20 dolarů ročně a licence pokrývá všechna zařízení jednoho uživatele. Většina výše uvedených vylepšení bude právě v Pro verzi, kterou získají přispěvatelé na Kickstarteru doživotně zdarma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.