Hlavní navigace

Fotopast s Raspberry Pi na Kickstarteru

2. 7. 2015

Sdílet

Na blogu nadace Raspberry Pi se objevila informace o projektu zájmového sdružení Naturebytes. Její členové za pomoci Raspberry Pi postavili fotopast umožnující pořídit fotky zvířat, které se běžně objektivům vyhýbají.

Fotopast nese označení Wildlife Cam Kit a je dobře programovatelná a vodě odolná. Návrh fotopasti počítá s budoucím rozšířením o moduly, jako je noční vidění nebo panel pro solární dobíjení.

Do 25. července lze zakoupit kompletní fotopast na Kickstarteru za 95 liber a kit bez Raspberry Pi za 85 liber.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 7. 2015 0:22

  JA (neregistrovaný)

  OMG, to jako fakt? Vec, kterou zvladne jednocip za setinu energie, tak se pouzije stupidni raspi .......
  Ikdyz neni udana kapacita baterky, podle obrazku bych to tipl na cirka 30Wh ....... pri prumernem odberu raspi v klidu kolem 2W (mimochodem, asi ta kamera bude i neco vyzirat....) ...... ale dobre, reknem 2W ...... tak to vydrzi bezet .... tramtadadaaaaaaaa ..... zhruba 15 hodin:o)))) To je skutecne luxusni fotopast jak se patri:o)))) Totalni kokoti, uz nevi, co by blbcum na kickstarter predhodili za picovinu .......

 • 3. 1. 2019 1:39

  Jirka Klácel (neregistrovaný)

  Tak to vypadá na celkem zajímavý projekt. :) I ta cena vypadá moc dobře. Já si zrovna nedávno pořizoval fotopast na zahradu kvůli zlodějům. Kupoval jsem ji tady: https://www.nejfotopasti.cz/ Kdybych ale věděl, že si něco takového mohu postavit doma, tak bych se spíše rozhodl pro DIY cestu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.