Hlavní navigace

Francie kriminalizovala 27,7 % populace

15. 7. 2011

Sdílet

Francouzký zákon Hadopi, kde na základě třech „přistižení“ při stahování děl zatížených autorským zákonem, může uživatel skončit u soudu s pokutou až 1500 EUR a odpojením od internetu, má první výsledky. Celkem 18 milionů uživatelů bylo „přistiženo“ a identifikováno. Číslo je ještě děsivější, když si uvědomíte, že Francie má přibližně 65 milionů obyvatel. To znamená, že necelá třetina z nich si podle oficiálních čísel občas něco stáhne.

Počet rozeslaných upozornění se vyšplhal z kapacitních důvodů jen na 470 000. Druhé varování dostalo už 20 000 lidí a k soudu je zatím pozváno 10 lidí. Každý měsíc je odesláno přibližně 50 000 upozornění.

Podle průzkumu serveru ZDNet.fr, jen 4 % uživatelů přestane hledat hudbu na „nelegálních“ zdrojích, kvůli obavě z vysledování. Na druhou stranu mnoho uživatelů BitTorrentu začne používat proxy a VPN servery pro skrytí své identity.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.