Hlavní navigace

Francie zabavila doménu France.com člověku, který ji měl od roku 1994

Sdílet

Petr Krčmář 1. 5. 2018
Francouzská vlajka Autor: Depositphotos

Američan pocházející z Francie žaluje svou domovskou zemi a tvrdí, že mu francouzské ministerstvo zahraničí nelegálně zabavilo doménu France.com, kterou vlastnil od roku 1994. Jean-Noël Frydman doménu koupil od Web.com a spustil na ní web pro frankofonní uživatele a milovníky Francie žijící v Americe. Déle než dvacet let pak budoval svůj byznys a spolupracoval při tom s řadou oficiálních organizací včetně francouzského ministerstva zahraničí.

Okolo roku 2015 pak na něj stejné ministerstvo podalo žalobu s úmyslem převzít kontrolu nad Frydmanovou doménou. V září roku 2017 pak soud rozhodl, že doména porušuje francouzské zákony na ochranu značek. Právníci pak ozbrojeni tímto výnosem vyrukovali na Web.com, aby doménu převedl.

To se podařilo 12. března 2018, kdy Web.com znenadání změnil vlastníka domény na už zmíněné ministerstvo zahraničí. Stalo se tak bez jakéhokoliv oznámení původnímu držiteli nebo kompenzací. O necelý měsíc později, 19. dubna, pak Frydman podal ve Virginii žalobu ve snaze získat svou doménu zpět. Obviňuje Francii z kybersquatingu na doméně France.com a na jejím únosu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.