Hlavní navigace

Freenet6 zavírá krám, už žádné nové IPv6 tunely

Sdílet

Petr Krčmář 2. 5. 2016

Po sedmnácti letech oznámila ukončení své činnosti služba Freenet6, která sloužila jako celosvětový tunnel broker – síť provozující tunely pro IPv6. Zároveň po šesti letech končí i sociální síť gogo6, která sloužila profesionálům v oblasti IPv6. Freenet6 už nebude přidělovat žádné nové tunely a není vůbec jisté, jak dlouho poběží ty stávající. Provozovatelé doporučují uživatelům začít hledat alternativu.

O obou službách se zmiňuje Pavel Satrapa ve své knížce Internetový protokol IPv6.

Hello. After 6 years of IPv6 goodness, gogoNET has closed down. With over 100,000 registered members I’d like to think that we made a difference in helping the world transition to IPv6.

The Freenet6 service will also stop accepting new users and it is unknown how long it will continue to operate for existing users. If you rely on one of our free tunnels or address blocks you should start looking for alternatives. 

With the transition to the Internet of IPv6 well on its way I have shifted my focus to help with the transition to the Internet of Things on this new site. 

Bruce
Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2016 11:31

  Jarda_P

  No jo, asi si kdysi predstavovali, ze sluzbu otevrou, par let pojede a pak ji zavrou, az bude zbytecna. Diky rychlosti zavadeni ipv6 typickym ISP se ale ukazalo, ze by ta sluzba musela jet na vecne casy a nikdy jinak.

 • 2. 5. 2016 16:25

  bflmpsvz (neregistrovaný) ---.dip0.t-ipconnect.de

  Vzhledem ke sračkoidnosti celého slavného IPv6 se není čemu divit...

 • 2. 5. 2016 21:12

  Jarda_P

  Tak to je mozne, nicmene ipv6 tu nyni s nami je ve sve plne "krase" a ipv4 adresy zacinaji siln chybet. Takze nakonec nezbyde, nez to nasadit a tim, ze se to bude odkladat jaksi nove ipv4 adresy nevzniknou a ipv7, ktere by se vsem vice libilo, hned tak nekdo nevyda. Ledaze by zacaly dochazet ipv6 adresy, coz bohuzel hned tak nehrozi.

 • 2. 5. 2016 11:31

  Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:470:6f:----:----:----:----:----

  To se vůbec nedivím. Spolehlivost bylo už před nějakými 2+ roky na bodu mrazu, infrastruktura jaksi absolutně nestíhala.